קוד קופון: hava22 לכבוד השנה החדשה לזמן מוגבל!

פיצוי בגין רשלנות רפואית של וטרינר

תוכן עניינים

רפואה וטרינרית היא תחום רפואי המתמקד בטיפול בבעלי חיים. כמו בכל תחום רפואי אחר, גם בתחום הרפואה הווטרינרית קיים סיכון לרשלנות רפואית. רשלנות וטרינרית היא מעשה או מחדל של וטרינר, אשר מהווה סטייה מהנוהל המקצועי הרגיל, וסטייה זו גרמה נזק לבעל החיים. 

המאמר באדיבות אתר: https://www.seo-doctor.net/

 

מהי רשלנות רפואית של וטרינר? 

רשלנות רפואית וטרינרית מתרחשת כאשר וטרינר אינו מספק את סטנדרט הטיפול הנדרש לבעל החיים, וכתוצאה מכך נגרם לבעל החיים נזק.

רשלנות רפואית בבעלי חיים דומה לרשלנות רפואית בבני אדם, והיא כרוכה בכישלון של איש מקצוע בתחום הבריאות לספק רמה נאותה של טיפול למטופל.

 

מקרים נפוצים של רשלנות רפואית של וטרינר

 • אי זיהוי של מחלה: וטרינר שלא מזהה מחלה אצל בעל חיים, על אף שווטרינר סביר היה מזהה אותה, עשוי להיחשב כמי שהתרשל.
 • טיפול שגוי: וטרינר שמעניק לבעל חיים טיפול שגוי, אשר גורם לו נזק, עשוי להיחשב כמי שהתרשל.
 • טעות בניתוח: וטרינר שמבצע ניתוח בבעל חיים באופן שגוי, אשר גורם לו נזק, עשוי להיחשב כמי שהתרשל.
 • אי מתן טיפול: וטרינר שלא מעניק לבעל חיים את הטיפול הנדרש, על אף שבעלים של בעל החיים ביקש זאת, עשוי להיחשב כמי שהתרשל.

 

 

מה ההבדלים בין רשלנות רפואית בבעלי חיים לרשלנות רפואית בבני אדם?

בעוד רשלנות רפואית בבעלי חיים ורשלנות רפואית בטיפול בבני אדם חולקות קווי דמיון רבים, ישנם הבדלים מרכזיים בין השתיים.

הבדל משמעותי אחד הוא מעמדם המשפטי של בעלי החיים. ברוב תחומי השיפוט, בעלי חיים נחשבים לרכוש, בעוד שבני אדם לא. כתוצאה מכך, הפיצויים שנפסקים במקרים של רשלנות רפואית וטרינרית מוגבלים בדרך כלל לערך הכלכלי של בעל החיים.

לעומת זאת, תביעות רשלנות רפואית בהן מעורבים מטופלים אנושיים מסתיימות פעמים רבות בנזקים גבוהים יותר, לרבות פיצוי בגין כאב וסבל, הפסדי שכר והוצאות רפואיות.

הבחנה נוספת היא סטנדרט הטיפול המיושם במקרים וטרינריים. סטנדרט הטיפול בתיקי רשלנות רפואית וטרינרית מבוסס פעמים רבות על הפרקטיקות הכלליות של מקצוע הווטרינריה, ואילו סטנדרט הטיפול במקרי רשלנות רפואית בבני אדם מבוסס על ההתמחות או התחום הספציפי בתוך מקצוע הרפואה.

בנוסף, תביעות רשלנות רפואית וטרינרית עשויות לכלול מגוון רחב יותר של נתבעים, כולל לא רק וטרינרים אלא גם טכנאים וטרינריים, עוזרים וטרינריים ואנשי מקצוע אחרים המעורבים בטיפול בבעלי חיים.

 

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית של וטרינר

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית וטרינרית כרוכה בדרך כלל בצעדים הבאים:

 1. התייעצות עם עורך דין: חשוב ואף חיוני להתייעץ עם עורך דין מנוסה בתיקי רשלנות רפואית וטרינרית כדי לקבוע האם יש לכם סיכויי ולהבין את ההליך המשפטי.
 2. הגשת תלונה: משרד החקלאות ופיתוח הכפר, הוא הגוף המפקח על רופאים וטרינרים. במידה והנכם חושדים כי הוטרינר התרשל בטיפול בבעל החיים, ניתן יהיה להגיש קובלנה לגוף זה. 
 3. איסוף ראיות: מומלץ לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים, כולל רשומות רפואיות, צילומים וכל ראיה אחרת שעשויה לתמוך בטענותיכם. זה עשוי להיות כרוך גם בקבלת חוות דעת מומחה מאנשי מקצוע וטרינריים אחרים כדי לקבוע את סטנדרט הטיפול וכיצד הוא הופר.
 4. הגשת התביעה: לאחר איסוף ראיות מספיקות, עורך הדין ינסח ויגיש את התביעה לבית המשפט המתאים. כתב התביעה יפרט את טענותיכם לרשלנות, את הנזקים את הבסיס המשפטי לתביעה.
 5. גילוי: בשלב הגילוי, שני הצדדים יחליפו מידע וראיות, כולל הצהרות עדים וחוות דעת מומחים.
 6. משא ומתן לפשרה: מקרי רשלנות רפואית וטרינרית רבים נפתרים באמצעות משא ומתן לפשרה לפני הגעה למשפט. אם לא ניתן להגיע לפשרה, התיק ימשיך למשפט.
 7. משפט: אם התיק מגיע למשפט, שני הצדדים יציגו את הראיות והטיעונים שלהם בפני שופט, אשר יקבע אם הנתבע אחראי לרשלנות רפואית וטרינרית ואת הפיצויים המתאימים שיש לפסוק.

 

סיכום

רשלנות רפואית וטרינרית היא רשלנות מקצועית של וטרינר או בעל מקצוע וטרינרי אחר לספק את סטנדרט הטיפול הנדרש לבעל החיים. בעוד שבדומה לרשלנות רפואית בבני אדם, לרשלנות רפואית וטרינרית יש השלכות משפטיות מובהקות בשל מעמדם של בעלי החיים כרכוש.

כדי להגיש תביעת רשלנות רפואית וטרינרית, בעלי חיות מחמד חייבים להתייעץ עם עורך דין מנוסה, לאסוף ראיות ולעקוב אחר ההליך המשפטי, שעשוי לכלול משא ומתן לפשרה או משפט.

וטרינר

הצטרפו לאלפי לקוחות מרוצים!

השאירו פרטים ונציג שירות ישמח לסייע לכם.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות